Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) ölçeğindeki kuruluşların Ar-Ge nitelikli yenilik faaliyetleri yapmaya özendirilmesi ve Ar-Ge kapasitelerinin geliştirilmesi ile gereksinim duyulan teknoloji alanlarında yerlileşmenin artmasını hedefleyen 1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Programı 2022 yılı 1. Çağrısı 03.01.2022 tarihinde açılmış ve proje öneri başvuruları 02.03.2022 tarihine kadar alınmıştır.

Çağrıya başvuru yapan 291 proje önerisinin değerlendirme süreci tamamlanmıştır. 142 projenin desteklenmesine karar verilmiştir. Desteklenmesine karar verilen projeler ve ret kararı verilen projeler aşağıdaki linklerde sunulmuştur.

Projeleri destek kapsamına alınan kuruluşlarımızı tebrik eder, ret kararı verilen kuruluşlarımıza ise başvurularını revize ederek, halen açık olan 1507 2022-2 Çağrısına başvuruda bulanabileceklerini hatırlatmak isteriz.

Projelerin değerlendirme süreçlerinde görev alan Kurul üyelerimize ve hakemlerimize değerli katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Firmalar proje önerileri ile ilgili son durumu eteydeb.tubitak.gov.tr adresi üzerinde proje bilgileri sayfasından erişim sağlayabilirler.

Kabul edilen projeler için destek kapsamı ve sözleşme kargo ile reddedilen projeler için gerekçeli ret kararı ise KEP adresine gönderilecektir.

1501 Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı 2022 yılı 1. Çağrısına sunulan projelerin değerlendirme süreçleri devam etmektedir. Çağrı sonuçlarının 22.07.2022 tarihinde ilan edilmesi planlanmaktadır.

Desteklenmesine Karar Verilen Projeler

Ret Kararı Verilen Projeler

Kaynak

Yorumlara Kapalı.